top of page
Mauris Ensemble

ABOUT

_DSC3308_fot_klaudyna_schubert.jpg

Mauris Ensemble to inicjatywa artystyczna, którą w 2022 roku rozpoczęła trójka muzyków: flecistka Magdalena Di Blasi, altowiolista Jan Czyżewski oraz harfista Adrian Nowak. Celem zespołu jest tworzenie własnego języka muzycznego, na który składa się repertuar klasyczny, muzyka improwizowana, eksperymentalna oraz elektroniczna, a także przestrzeń pozwalająca na intymny kontakt z publicznością oraz innymi twórcami.

Zespół nieustannie rozwija swoją działalność współpracując z wieloma uznanymi artystami czy podmiotami, które poszerzają spektrum twórcze muzyków. Pracując pod kierunkiem m.in. Rity Costanzi - uznanej na całym świecie harfistki, artystki i aktorki zespół rozwija swój repertuar, który owocuje w wielu autorskich projektach takich jak LIQUID, który jestem koncertem muzyki klasycznej i improwizowanej połączonej z muzyką elektroniczną i degustacją win naturalnych.

Muzycy Mauris Ensemble w swoim działaniu kierują się otwartością na nowe formy wychodzące poza przyjęte normy muzyki klasycznej. Współpraca z artystami wizualnymi, praca z ruchem czy muzyką elektroniczną jest efektem wspólnie stworzonej idei oraz potrzeb indywidualnych każdego członka Ensemble.

Poznaj nas.

Kliknij na zdjęcie by poznać nas osobno.

bottom of page